Szkoła Podstawowa w Kupiskach

Biuletyn Informacji Publicznej

ODPOWIEDZI NA zapytania w przetargu nieograniczonym na dostawy oraz montaż sprzętu komputerowegoaudiowizualnego dla Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kupiskach

ODPOWIEDZI NA ZAPYTANIA w przetargu nieograniczonym na dostawy oraz montaż sprzętu komputerowego i audiowizualnego dla Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kupiskach ogłoszonego w dniu 17.10.2012 r.

Nowe Kupiski, dnia 22.10.2012 r.
SzPK .272.2.2012
ODPOWIEDZI NA ZAPYTANIA
w przetargu nieograniczonym na dostawy oraz montaż sprzętu komputerowego
i audiowizualnego dla Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kupiskach

Zamawiający udzielił następujących odpowiedzi na wpływające zapytania:

1.Pytanie brzmi, czy zamawiający może określić wymagania dotyczące instalacji tablic?
Co wchodzi w zakres zleconych prac? Jakie są wymagania odnośnie montażu? Określenie wymagań ma istotny wpływ na wartość zamówienia.

Odp. Tablice mają być umocowane na ścianach, przy pomocy odpowiedniego mocowania. Na sufitach lub ścianach, w odległości max 1,5m(w zależności od parametrów technicznych sprzętu) mają być umocowane projektory multimedialne, współpracujące z tymi tablicami.

2.Dotyczy instalacji zestawu tablic.
Jaką maksymalną długość kabli sygnałowych przewiduje zamawiający, oraz jakich kabli sygnałowych wymaga w przyłączu ściennym?

Odp. Większość produkowanych tablic pracuje na kablu USB długości 7,5 m w związku z tym zamawiający nie przewiduje kabla o większej długości.

3.Czy zamawiający w ramach podłączenia sprzętowego i programowego przewiduje podłączenie Internetu drogą kablową? Jeżeli tak, to po czyjej stronie leży wykonanie przyłącza LAN?

Odp. Instalacja i konfiguracja dotyczy jedynie szkolnej sieci bezprzewodowej (kontroler + punkty dostępowe)

4.Czy zamawiający w instalacji Tablicy Multimedialnej przewiduje wykonanie przyłączy ściennych multimedialnych? Jeżeli tak, to w jakiej maksymalnej odległości od tablicy, oraz jakich przyłączy wymaga?

Odp. Nie.

5.Instalacja sprzętu Wifi. Po czyjej stronie leży przygotowanie przyłączy 230V dla punktów dostępowych Wifi?

Odp. Instalacja elektryczna nie wchodzi w zakres projektu a więc przygotowanie przyłączy 230 V leży po stronie zamawiającego.

6.Zamawiający specyfikuje: Przenośny komputer dla nauczyciela wraz z oprogramowaniem System operacyjny Polska wersja Microsoft Windows 7- 64bit professional, OEM. Czy Zamawiający uzna za równoważne zaoferowanie przenośnego komputera dla nauczyciela z systemem operacyjnym MS Windows Home Premium 64bit PL+ upg do WinPro 8 SNGL Upgrd OLP z instalacją w ramach downgreadu MS Windows 7 Professional 64bit PL? Rozwiązanie to umożliwi Zamawiającemu legalne użytkowanie jednego z następujących systemów: MS Windows 8 Professional, MS 7 Professional, MS Vista Business.

Odp. Tak.

7.Czy Zamawiający dopuści zaoferowanie przenośnego komputera dla nauczyciela z procesorem dwurdzeniowym o taktowaniu 2,1GHz?
Odp. Zamawiający nie zgadza się na procesor o niższej częstotliwości taktowania niż w specyfikacji.

8.Według wiedzy Wykonawcy producenci wyspecyfikowanych przez Zamawiającego:
zestawów głośnikowych, systemów do zbierania i analizowania odpowiedzi, ekranów projekcyjnych, nie posiadają certyfikatu ISO 9001.

W związku z powyższym, czy Zamawiający uzna za równoważne załączenie certyfikatu ISO 9001 Wykonawcy?

Odp. Tak.

9.Zamawiający specyfikuje, iż wymaga dostarczenia routera, będącego elementem szkolnej sieci bezprzewodowej, z 3-letnią gwarancją producenta lub wykonawcy. Prosimy o odpowiedź czy to również oznacza, iż Zamawiający wymaga dostarczenia routera z 3-letnim maintenance - wsparciem technicznym producenta urządzenia? Czy też możliwe jest zaoferowanie urządzenia z rocznym maintenance?

Odp. Tak, o ile zostanie zachowana 3- letnia gwarancja producenta lub wykonawcy.

10.Zamawiający specyfikuje: Skaner /ilość 2 szt./ Max format dokumentu 216x311mm.
Czy Zamawiający dopuści zaoferowanie skanera z max formatem skanowania 216 x 297 mm?

Odp. Tak.

Dyrektor Szkoły

mgr Edyta Śledziewska

Data powstania: poniedziałek, 22 paź 2012 08:39
Data opublikowania: poniedziałek, 22 paź 2012 08:40
Opublikował(a): Tomasz
Zaakceptował(a): Adam Wszeborowski
Artykuł był czytany: 17975 razy